Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μουζακίου

Διασκέδαση

Χρήσιμες συνδέσεις

Ανακοίνωση επίσκεψης στο Νυμφαίο (Καταφύγιο της αρκούδας) και στην Καστοριά

Παρακαλούμε τους γονείς των μαθητών, να δηλώσουν συμμετοχή για την επίσκεψη που διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, το Σάββατο 4 Ιουνίου 2011 στο Νυμφαίο και την Καστοριά.
 Πρώτη στάση έξω από τα Γρεβενά, - Νυμφαίο, στάση 3 ωρών, επίσκεψη στο κέντρο ενημέρωσης αρκούδας στη Νίκειο Σχολή (είσοδος 2 ευρώ) - Πεζοπορία ενός χλμ ως το καταφύγιο της αρκούδας με ξενάγηση. Επιστροφή μέσα από το δάσος και πρόχειρο φαγητό που θα έχουν μαζί τους τα παιδιά (πικ νικ στις πέτρινες βρύσες του χωριού) - Καστοριά (στάση 2,5 ωρών, επίσκεψη στην Παναγιά Μαυριώτισσα διαμέσου του παραλίμνιου δρόμου - καφέ, χυμό, παγωτό.
 Ώρα εκκίνησης : 7:00 π.μ. από το 1ο δημοτικό σχολείο
 Ώρα επιστροφής : 9:30 στο ίδιο σημείο
 Αριθμός ατόμων : 50 (Γονείς και μαθητές)
 Συμμετοχή : 10 Ευρώ ανά άτομο
 Σημαντική παράκληση : Το αντίτιμο πρέπει να δοθεί την πέμπτη 26 και την Παρασκευή 27 Απριλίου στα μέλη του Συλλόγου που θα περάσουν από το σχολείο.
 ΘΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ
 τηλ. επικοινωνίας :